search slide
search slide
pages bottom

Czy media kłamią?

Czy media kłamią?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy media w naszym kraju oszukują obywateli. Czy przedstawiają rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę, czy taką, jaką chcą nam przekazać.
Telewizja czy radio, to instytucje, które kształtują punkt myślenia ludzi. Dobrze skonstruowany przekaz jest w stanie ukierunkować nas na konkretny punkt myślenia. W Polsce istnieje wiele stacji radiowych i telewizyjnych. Zaskakujące jest to, jak bardzo każda z nich inaczej przedstawia te same wydarzenia. Wystarczy włączyć jeden z czołowych kanałów i obejrzeć wiadomości z kraju i ze świata, a następnie obejrzeć program informacyjny z konkurencyjnego kanału. Nawet laik dostrzeże różnice pomiędzy tymi programami. Te same wydarzenia z dnia codziennego można przedstawić w całkowicie inny sposób. Często inne przedstawienie informacji potrafi całkiem zmienić postrzeganie ich przez widza. Inaczej na pewną sytuację będzie patrzył widz jednego kanału telewizyjnego, a inaczej konkurencyjnej stacji. Media są w stanie wpływać na widza. Użytkownik powinien z rozwagą oglądać telewizję czy słuchać radia. Nie należy wierzyć we wszystko. Nie wszystko jest takie, jak na pierwszy rzut oka się nam wydaje.

Tagi wpisu: , .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>