search slide
search slide
pages bottom

Wiadomości e-mail – wady i zalety

Wiadomości e-mail – wady i zalety

Dzisiejszy świat ciężko sobie wyobrazić bez szybkiego przesyłania wiadomości. Ciężko byłoby nam żyć bez sms w telefonach. Podobnie jest z wiadomościami e-mail w komputerach.  Osoby często korzystające z komputera, Internetu, korzystają z udogodnienia, jakim jest skrzynka pocztowa e-mail. Możemy dzięki niej przesyłać szybkie wiadomości, listy. Możemy również przesyłać pliki, co przydatne jest, jeżeli pracujemy na odległość i musimy pochwalić się efektami naszej pracy. Skoro wiadomości e-mail mają zalety, to czy posiadają jakieś wady? Oczywiście, że tak, aczkolwiek można je zminimalizować. Dużą wadą są reklamy, które dostajemy od serwisu, w którym posiadamy skrzynkę pocztową. Możemy jednak tę wadę zlikwidować i pozbyć się reklam, jeżeli wykupimy płatną skrzynkę z miesięcznym abonamentem. Zazwyczaj nie wiąże się to z dużymi kosztami.
Drugą wadą jest wszechobecny spam. Czyli niechciane, natarczywe wiadomości reklamowe, których nie zamawialiśmy i nie chcemy otrzymywać. Możemy te wiadomości oznaczyć, jako spam, dzięki czemu nadawca nie będzie nas już nękał. Problem w tym, że nie zawsze to działa. Dlatego warto uważać gdzie podajemy nasz adres e-mail.

Tagi wpisu: , .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>