search slide
search slide
pages bottom
Reklama

Reklama z wiadomościami

Reklama z wiadomościami

Wiadomości, jakie mamy do przekazania możemy połączyć wraz z reklamą. Szczególnie jest to praktykowane przez polityków. Głównie w trakcie różnych kampanii wyborczych. Zapraszani do różnych programów telewizyjnych, do stacji radiowych, bardzo chętnie przyjmują zaproszenia. Jest to bardzo duża szansa, do zareklamowania swojej osobistości, swojej kampanii wyborczej. Jest to również szansa na przedstawienie swojego punktu widzenia na pewne sprawy. Polityk ma możliwość przekazania wielu wiadomości telewidzom, czy słuchaczom radiowym. Takie połączenie reklamy z wiadomościami przekazywanymi przez polityków, jednym się może podobać, innym nie. Wielu polityków na takie zaproszenia do programów chętnie odpowiada. Popularne są ostatnio wideo blogi, których twórcy zapraszają polityków i inne sławne postacie, do wspólnej rozmowy. Taka rozmowa, publikowana często jest tylko w Internecie. Ważne jest jednak to, że dzięki temu każdy może publikację odtworzyć w dowolnym czasie. Reklama połączona z wywiadem, w którym przekazujemy ważne dla nas wiadomości, to bardzo dobre rozwiązanie. Korzystają z tego bardzo często politycy.

Tagi wpisu: , .

Inna twarz reklamy

Inna twarz reklamy

Reklama nie zawsze musi odwoływać się do zachowań konsumenckich. Czasami jej celem pozostaje wpłynięcie na innego rodzaju postawy. Najlepszym przykładem będzie w tym miejscu reklama społeczna. Najważniejszym celem takiego przekazu jest zwrócenie uwagi na ważną z punktu widzenia społeczeństwa kwestie. Reklamy tego typu często odnoszą się do problemów społecznych. Ich celem jest pokazanie ich źródeł, a także wskazanie możliwych sposobów rozwiązania. Odpowiedź nie zawsze jest jednak oczywista, a sama reklama społeczna może jedynie nakreślać samą problematyczną kwestię. Takie przekazy często szokują. I nie można się dziwić, ponieważ reklama społeczna nie jest zwykłą reklamą. Jej nadrzędnym celem pozostaje wpłynięcie na wielu przedstawicieli społeczeństwa. Może ich różnić mnóstwo, ale reklama społeczna powinna do nich dotrzeć. Wpływ jaki ma reklama społeczna jest trudny do oszacowania. Głównie z powodu braku narzędzi do mierzenia zachować społecznych pod względem konkretnego przekazu reklamowego.

Tagi wpisu: , .

Reklama udająca artykuł prasowy

Reklama udająca artykuł prasowy

Przeglądając prasę, niezależnie od tego, jakiej tematyki, to napotykamy się na reklamy. Zajmują one często znaczną część strony czasopisma. Zdarzają się również reklamy, które udają artykuł prasowy z czasopisma. Czytając czasopismo, dochodzimy do reklamy. Jest ona tak sformułowana i tak umieszczona w czasopiśmie, że czytając ją nie jesteśmy na pierwszy rzut oka stwierdzić, że nie jest to faktycznie jeden z artykułów twórców czasopisma.Takie złudzenie może doprowadzić do tego, że czytelnik nie zorientuje się, co do faktu, że w rzeczywistości czyta reklamę, a nie artykuł. Reklama taka jest bardzo skuteczna. Widząc produkt na półce, który wcześniej widzieliśmy w czasopiśmie, jesteśmy bardziej skłonni go zakupić. Tym bardziej, jeżeli był on dokładnie opisany, w formie artykułu prasowego. Reklama w prasie jest dosyć dużym kosztem. Jeżeli zajmuje całą stronę, to prawdopodobnie zleceniodawca spodziewa się zysków. Takie reklamy przynoszą bardzo dużą grupę nowych klientów, dla reklamowanego produktu.

Tagi wpisu: , .

Na faktach lub na emocjach

Na faktach lub na emocjach

Reklamy spotyka się obecnie niemal na każdy kroku. Są one różne i można je dzielić w oparciu o odmienne kryteria. Zasadniczo jednak wyróżnia się reklamy dokładne i rzetelne oraz te, które raczej nie obejmują ważnych informacji. Te pierwsze operują faktami i skierowane są do świadomego konsumenta, który dokładnie wie czego szuka. Kontakt z fachową reklamą pozwoli mu określić, czy dany produkt bądź usługa, będą odpowiedzią na konkretne potrzeby. Taka reklama na najgłębszy sens. Pokazuje zalety produktu, ale bazuje na sprawdzonych danych. Można ją poznać chociażby po dokładnie przedstawionych wynikach badań. W przypadku większości reklam o takie skrupulatności można zapomnieć. To przekazy odwołujące się głównie do emocji. Ich celem jest stworzenie dobrych skojarzeń. Fakty nie mają tu większego znaczenie. Konsument musi zapragnąć danego produktu. A nastąpi to, gdy zostanie on pokazany w odpowiednim otoczeniu czy w danym kontekście sytuacyjnym. Wówczas znacznie zwiększają się szanse na zakup.

Tagi wpisu: , .

Praca w reklamie

Praca w reklamie

Wiele osób pragnie pracować w reklamie. Starają się zdobyć pracę, która pozwoli im wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności. Praca w reklamie dzieli się na dwa rodzaje. Na pracę przy opracowywaniu, tworzeniu reklamy, oraz na pracy polegającej na graniu w reklamie, reklamowaniu produktu swoją osobą. Praca w reklamie wymaga od nas bycia w ciągłym pogotowiu. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebni, kiedy ktoś po nas zadzwoni. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być praca w agencji reklamowej. W tej branży praca na własną rękę rzadko, kiedy przynosi stałe i wysokie dochody. Praca w agencji polega na współpracy z innymi osobami. Wspólnie decyduje się o ogólnym zarysie kampanii reklamowej. Zapadają decyzję na temat aktorów reklamowych i potencjalnych odbiorcach. Jeżeli chcemy pracować tylko, jako aktor reklamowy, wiele nas ominie. Nasza rola polega tylko na odegraniu kilku kluczowych kwestii, po wszystkim znowu jesteśmy bez pracy. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest praca przy tworzeniu i planowaniu reklam. Pamiętać należy jednak, że w reklamie liczy się również nasze wykształcenie i nasze zaangażowanie.

Tagi wpisu: , .

« Poprzednie wpisy